Genel Arnavutköy Pet Kuaför
Arnavutköy Pet Kuaför

Arnavutköy Pet Kuaför

Arnavutköy Pet Kuaför

Ev ortamlarında severek ve değer vererek bakılan evcil hayvanların bakımları da en az beslenmeleri ve eğitimleri kadar önemli bir durumdur. Zamanında deri, cilt ve tüy bakımı yapılmayan petleriniz hastalıklara açık bir duruma gelir. Örneğin uzayan tüylerin arasına kaçacak herhangi bir yabancı madde zamanla deri üzerinde açık yaraya dönüşüp enfeksiyon kapma riski oluşabilir. Arnavutköy pet kuaförü olarak uzman ve eğitimli veteriner tekniker kadromuz ile köpeğinizin bakımı esnasında öncelikle bu duruma dikkat edilerek eğer problem varsa köpek sahibine gerekli bilgilendirme yapılarak veteriner hekimden yardım alması önerilir.

Pet Kuaförü Hizmet Alanları
Köpeğinizin bakımı için ve kuaförlük hizmetleri alabileceğiniz bilgilerin bulunduğu pethair.com.tr üzerinden Arnavutköy civarında ayağınıza kadar gelerek can dostlarınız için hizmet veren Arnavutköy pet kuaförü bilgilerini bulabilirsiniz…

Arnavutköy Pet Kuaförü Hizmetleri
Öncelikle köpeğiniz ilgi ve şefkat ile sakinleştirildikten sonra tüy aralarına kaçmış yabancı madde varsa bunlardan arınması sağlanır ve deri sağlığı kontrolü gerçekleştirilir. Ardından tüy yapısına uygun bir fırça yardımı ile yumuşak bir şekilde taraması yapılarak ölü tüylerden ve keçeleşmiş tüy bölgeleri varsa bunlar açılır. Daha sonra ırk yapılarına uygun şekilde tıraşlanması yapılır.

Tıraşlama işleminde sadece sırt bölgesi değil özellikle popo kısmı tıraşlanmasına dikkat edilir. Çünkü dışkılarını yaptıklarında pislikleri tüylerine yapışacağı için ev ortamında kirlenmesine neden olur ve dolayısı ile sahibinin de sağlığını tehdit eder. Tıraşı yapılan petiniz ilaçlı şampuan ile uygun sıcaklıkta ki su ile iyice yıkanır ve tüylerinin parlaklığı için iyice kurulandıktan sonra kuru şampuan ile mis gibi kokması sağlanır.

Arnavutköy Pet Kuaför Diğer Hizmetleri

Petinizin kuaförlük hizmetleri içinde sadece tüy bakımı ve tıraşlanması dışında kulak, burun, ağız ve diş bakımları da hijyenik ortamda özel solüsyonlarla yapılır. Ayrıca tırnak arasına girmiş herhangi bir taş gibi yabancı madde varsa onlar çıkartılır ve tırnakları uygun boyutta kesilir.

Pet Kuaförlerde Hijyenin Önemi
Aynı insanlarda olduğu gibi köpek sağlığı içinde hijyen büyük önem taşır. Kan ve deri yolu ile bulaşan hastalıklar köpeklerde içinde geçerli olduğu için kuaför malzemeleri dezenfekte edilmediği taktirde hasta olan köpekten diğer sağlıklı köpeğe bulaşma riski olabilir. Bu nedenle hizmet alacağınız pet kuaför malzemelerinin her kullanımdan sonra dezenfekte edilerek steril hale getirilmesi gerekir. Bu konuda en iyi hizmet alabileceğiniz pet kuaför için pethair.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve bulunduğunuz adresde donanımlı araçlarımız ile hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

 

 

admin
admin
Bu yazarın açıklaması bulunamadı.

Yorum Yap.